Image Alt

75 lat Muzeum-Zamek Oporów

75 lat Muzeum-Zamek Oporów

75 lat Muzeum-Zamek Oporów

Zamek w Oporowie przyciąga pięknem swoich wnętrz, gotycką architekturą i otaczającą go przyrodą nie tylko turystów. Dzięki działającemu tu od 75 lat Muzeum niepowtarzalną urodę tego miejsca polubili muzycy, malarze, aktorzy i filmowcy, a dzieje oporowskiego zamku stały się przedmiotem naukowych badań historyków, archeologów i historyków sztuki. Na jego terenie Muzeum realizowało różnorodne programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spotkania i pokazy znakomitych grup rekonstrukcji historycznej z kraju i zagranicy. Zamek i otaczający go zabytkowy park, z cennymi gatunkami drzew, jest także ulubionym miejscem wypoczynku okolicznych mieszkańców.
Przy okazji jubileuszu warto pochwalić się, że Muzeum – Zamek w Oporowie wpisane zostało na ministerialną listę Państwowego Rejestru Muzeów, czyli do grona instytucji, które gromadzą zbiory o wyjątkowym znaczeniu dla dziedzictwa kultury i spełniają wysokie kryteria działalności merytorycznej. Oporowskie Muzeum jest także laureatem prestiżowej nagrody „Sybilla” za publikację naukową o Zamku, a także uhonorowane srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznanym za ochronę kultury i dziedzictwa narodowego.
Zatem tegoroczny jubileusz będzie znakomitą okazją do dzielenia się z Państwem ciekawymi wspomnieniami i refleksjami na temat historii naszej placówki muzealnej, która już od 75 lat jest cząstką polskiej kultury.

Pon. ‒ Niedz.: 10.00 ‒ 16.00
kasa: 10.00 ‒ 16:30
Sezon wiosenno-letni
Pon. ‒ Niedz.: 10.00 ‒ 17.00
kasa: 10:00-16:30

Normalny: 20 zł
Ulgowy: 15 zł

Oporów 34, 99-322 Oporów
tel.: 24 285 91 22

Facebook
Skip to content